Prejsť na navigáciu

Slnečné okuliare

V dnešnej dobe klimatických zmien sa slnečné lúče stávajú pre človeka agresívnejšie a preto je dôležite aby sme si svoj zrak chránili čoraz lepšie. Tu sú nevyhnutným pomocníkom práve slnečné okuliare, ktoré nám slúžia na ochranu nášho zraku, taktiež sú obľúbeným módnym doplnkom. Slnečné okuliare chránia oči pred škodlivým UV žiarením a pred odleskami slnečných lúčov z rôznych povrchov, ktoré môžu oči podráždiť a poškodiť zrak. Aby mohli zrak chrániť, musia obsahovať adekvátny UV filter, ktorý pohlcuje slnečné lúče. Aby Váš zrak bol dostatočné chránený nesmie sa výber tých najlepších okuliarov zanedbať. Pretože zlý výber a nekvalitné slnečné okuliare môžu nenávratné poškodiť Váš zrak a vyvolať aj rôzne zdravotné problémy ako sú (slzenie oči a ich podráždenie).

Jednou z hlavných funkcií slnečných okuliarov je chrániť oči pred škodlivým UV žiarením. K tomu slúži  UV filter v šošovkách okuliarov. UV filter nie je závislý na svetlosti alebo tmavosti resp. farebnosti šošovky znamená to teda, že aj číre šošovky môžu mať UV filter chrániaci zrak pred škodlivým UV žiarením.

Čo je UV žiarenie?

Slnečné žiarenie s vlnovou dĺžkou do 400 nanometrov sa nazýva UV žiarenie. Toto žiarenie je rovnako ako pre pokožku škodlivé aj pre oči. Môže totižto spôsobovať trvalé poškodenie zraku, ktoré sa vekom zhoršuje. Práve preto je dôležité chrániť si zrak slnenčnými okuliarmi vždy, ked trávime čas vonku za slnečného počasia.


Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách a výhodných ponukách?
Prihláste sa k odoberaniu.

U nás môžete platiť:

pay-maestro pay-sporo pay-vubpay-card-visa pay-card-electron pay-card-diners-club pay-card-mastercard