Prejsť na navigáciu

Multifokálne okuliare

JEDNY OKULIARE NA ČÍTANIE AJ DO DIAĽKY

Postupne zisťujete, že pri čítaní to už nie je ono a naťahujete ruky ako sa len dá, aby ste oddialili text, alebo máte problém pracovať na počítači. Pri čítaní potrebujete stále viac svetla a vaše oči sú stále viac a viac unavené? Áno s pribúdajúcimi rokmi je to normálne stávate sa presbyopom.

Presbyopia je jednoducho povedané starnutie oka. Hlavným príznakom je, že mate problém zaostriť na blízko, je to prirodzené starnutie oka – vaša šošovka sa stáva tuhšou a začína strácať na pružnosti rovnako tak svaly okolo nej.

NEZÚFAJTE! máme pre vás riešenie Multifokálne okuliare.

Multifokálne okuliare vám umožnia plynule a jasne hľadieť  na všetky vzdialenosti. Hlavnou výhodou multifokálnych šošoviek je hladký prechod medzi videním na blízko a na diaľku bez nutnosti meniť okuliare. Sú vhodné pre ľudí so slabozrakosťou najčastejšie vo veku od 40 rokov. 

Okrem funkčnosti a pohodlia majú multifokálne skla ešte jednu výhodu a tou je vzhľad. V porovnaní s bifokálnymi kde je vtavený dielik na čítanie. Multifokálne  skla vyzerajú ako bežné jednoohniskové skla.

Multifokálne skla je taktiež možné urobiť aj ako slenčné a samozafarbovacie okuliare. 

Samozrejme nič nie je dokonalé 

Aj pri multifokálných sklách platí, že nie všetko je dokonalé a majú určité odmedzenia. Je to predovšetkým zúžené zorné pole na strednú a blízku vzdialenosť, taktiež chodenie po schodoch alebo čítanie textu nad úrovňou hlavy môže robiť menší problém ten sa však dá vyriešiť zmenou polohy hlavy.

Adaptácia pre prvonosičov multifikálnych okuliarov 

Na prechod k multifokálnym okuliarom si treba zvyknuť, pretože oku sa ponúka niekoľko obrazov súčasne. Ak si svoj zrak vytrénujete potom dokážete celkom normálne zaostriť na požadovanú vzialenosť. Doba adaptácie na multifokálne okuliare je približne od jedného dňa až po dobu 3 týždňov. Ta sa rôzni pre prvonosičov to môže byť zdĺhavejšie ( je to však individuálne). V prípade akýchkoľvek ťažkosti ako sú napr. ( mierne závraty, bolesť hlavý, tlak ) v tom prípade si na čas nasadte vaše staré okuliare ( jednoohniskové ). Nie je potrebné aby ste zo začiatku používali multifokálne okuliare celodenne. Takže čím skôr začnete tým rýchlejšia bude adaptácia.

 4 Dôvody prečo si objednať multifokálne okuliare:

  -  máte problém zaostriť na blízko

  -  zle čítate malé písmena

  -  po chvíľke čítania máte unavené oči

  -  zo sledovania detailov vás boli hlava.

Smelo do toho multifokáklne okuliare Vám zmenia váš pohľad a Váš život sa stane o niečo jednoduchší.Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách a výhodných ponukách?
Prihláste sa k odoberaniu.

U nás môžete platiť:

pay-maestro pay-sporo pay-vubpay-card-visa pay-card-electron pay-card-diners-club pay-card-mastercard